Home PagePoznajmy się

Poznajmy się

PERINO to firma specjalizująca się w produkcji „pasta fresca” – świeżych, głęboko mrożonych makaronów o włoskiej tradycji i niepowtarzalnym smaku. Wieloletnie doświadczenie, pasja i zaangażowanie pozwoliło nam stworzyć produkty o najwyższej jakości, które zaspokajają gusta nawet najbardziej wybrednych smakoszy.

Pasja do makaronów rodzi się w Italii…

Wszystko zaczęło się w latach 50-tych w niewielkiej miejscowości na Sycylii, gdzie dziadek jednego z właścicieli zaopatrywał miejscowe restauracje w świeże makarony, tworząc je według włoskich przepisów.
Bazując na oryginalnych recepturach, rozwijaliśmy naszą produkcję, przez lata udoskonalając procedury i wymieniając doświadczenia z szefami kuchni oraz wykwalifikowanymi kucharzami na terenie Europy Zachodniej.
Wszystko po to, aby w 2009 roku rozpocząć działalność w Polsce, niedaleko Warszawy i podzielić się z polskimi klientami naszą wiedzą i doświadczeniem, oferując im produkty z górnej półki – świeże makarony o unikalnej jakości i smaku.

W poszukiwaniu niezastąpionego smaku

Dzięki wieloletniej praktyce dobrze wiemy, jak ważna w produkcji makaronów jest jakość poszczególnych składników, dlatego też korzystamy wyłącznie z tych najlepszych, starannie przez nas wyselekcjonowanych – włoskiej pszenicy durum, świeżych pasteryzowanych jaj, importowanych serów, ziół i różnych sezonowych produktów sprowadzanych z Włoch i innych zakątków świata specjalnie na potrzeby naszej produkcji.

Poznaliśmy także sekrety łączenia makaronu z różnymi składnikami, dlatego obok standardowych makaronów długich jak tagliatelle czy spaghetti i krótkich jak penne lub maccheroncini, oferujemy całą gamę makaronów smakowych i nadziewanych – makarony pomidorowe, szpinakowe, buraczkowe, nadziewane ravioli, tortellacci i cannelloni.

Jako sposób przechowywania naszych produktów wybraliśmy głębokie mrożenie, które, jak powszechnie wiadomo, pozwala na używanie podczas produkcji wyłącznie naturalnych składników. Ponadto głęboko mrożone produkty zachowują swoje wartości odżywcze oraz oryginalny smak.

Jeszcze więcej doznań kulinarnych

Obok standardowej oferty zawsze mamy w zanadrzu sezonowe specjały, które proponujemy w ramach zmiennej „oferty miesiąca”. Warto być na bieżąco, ponieważ można znaleźć nietuzinkowe smakowe propozycje, np. tagliatelle borowikowe, pizzoccheri, makarony z dynią, ravioli z czosnkiem niedźwiedzim, gnocchi z bazylią, makarony z dziczyzną i karmelizowanym jabłkiem, ravioli w cieście szafranowym z piotroszem oraz koprem włoskim.

Sztuka tworzenia makaronów to ogromne pole do kulinarnych eksperymentów, które połączone z pasją i zaangażowaniem daje niesamowite efekty – bogatą, różnorodną ofertę, ciekawe smaki i nowe doznania.

Cieszymy nie tylko podniebienie, lecz także oko

Nie jest tajemnicą, że wygląd potraw jest prawie tak samo ważny jak ich smak. Piękne potrawy rozbudzają nasze zmysły i pobudzają apetyt, dlatego oferujemy również ręcznie robione makarony nadziewane takie jak tortellacci, rettangolloni, triangolloni i rotondi, które przepięknie prezentują się na talerzu. Każdy pojedynczy makaron jest trochę inny, każdy jest swego rodzaju indywidualistą, w którym widać pasję i zaangażowanie, z jakim został stworzony.

Ponadto ciekawą prezencją odznaczają się także makarony smakowe, których barwa jest wynikiem dodania naturalnych składników takich jak pomidory, buraczki, bazylia, szpinak czy atrament kałamarnicy. Nie potrzeba wielu dodatków, aby stworzyć na talerzu piękną kompozycję o nieprzeciętnym smaku.

Jakość potwierdzona w praktyce

Z dumą informujemy, że nasze produkty znalazły odbiorców w najlepszych hotelach oraz restauracjach w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Szwajcarii oraz w Polsce.
Nawet najbogatszy opis nie odda nadzwyczajnego smaku naszych makaronów, zapraszamy zatem do degustacji – chętnie umówimy się na spotkanie w celu zaprezentowania naszych produktów oraz przedstawienia oferty handlowej.
Naszą ofertę kierujemy głównie do gastronomii, jednak serdecznie zapraszamy wszystkich smakoszy do odwiedzenia naszej manufaktury, gdzie istnieje możliwość zakupu świeżych makaronów prosto z produkcji.

English